
Wormentelling 2022
Hoe gezond is jouw grond? Doe mee met de Wormentelling! 🪱🐛🦟🪲
Hoe gezond is jouw grond? Doe mee met de Wormentelling! 🪱🐛🦟🪲
CurioUs? en bioloog Jeroen Onrust organiseren op 9 en 10 april een Wormentelling voor agrariërs én voor tuiniers, natuurliefhebbers, scholieren en iedereen die een schep heeft en niet bang is voor vieze handen.
Dat de regenworm belangrijk is voor bodemkwaliteit en biodiversiteit, weten we. Maar gek genoeg weten we verder maar weinig over de worm en waar hij graag leeft. Waar zitten bijvoorbeeld veel strooiselwormen en pendelwormen, die in akkers en weilanden zorgdragen voor een gezonde bodemstructuur en de voedingsstoffencyclus. Met een grote Wormentelling wil bioloog Jeroen Onrust antwoord vinden op die vragen.
Ben jij benieuwd hoe gezond jouw land is en draag jij graag een steentje bij aan wetenschappelijk onderzoek? Doe dan op 9 en 10 april mee met de Wormentelling! Eerst meer weten? Kom dan op 4 april naar het mini-college ‘Hoe gezond is jouw grond?’ van bioloog Jeroen Onrust en akkerbouwer Hero Havenga.

laatste nieuws
Wij maken Nederland groener, hectare per hectare! Een verhaal van succes en hoop en dat delen we graag met je!

Nieuwe campagne: Loverendale- Ter Linde
- Het is de oude biodynamische boerderij van Nederland: Loverendale-Ter Linde (anno 1926) in Oostkapelle. Een prachtige plek waar in de afgelopen 100 jaar veel is gebeurd. Boer Tim Moerman is gemotiveerd om dit historische erfgoed te behouden. En om hem daarmee te helpen gaan we de grond opnieuw vrij maken. Ja je leest het goed, opnieuw, hoe dat zit lees je in dit artikel.

Eerste gronden Veld en Beek veiliggesteld
- De eerste hectares van Veld en Beek zijn veilig. Dankzij ruim 800 donateurs is het eerste deel van de bedrijfskavel van Veld en Beek nu voorgoed veiliggesteld voor natuurvriendelijke landbouw! 💚 De nieuwe generatie boeren gaan deze grond pachten van onze partner BD Grondbeheer tegen een passende prijs, zodat zij een ecologisch en economisch gezonde toekomst kunnen opbouwen. We zijn er nog niet! In totaal willen we 20 hectare vrijmaken —help je mee om de rest ook veilig te stellen?

Boer Jeroen geeft grond ter waarde van miljoenen euro's weg
- Boer Jeroen geeft grond ter waarde van miljoenen euro's weg aan BD-Grondbeheer. Hoe bijzonder is dat? Voor deze donatie hebben we wel hulp nodig. Om de 20 hectare landbouwgrond, in Zeewolde, aan onze partner BD Grondbeheer te doneren moet hij 300.000 euro aan belastingkorting terugbetalen. Daarvoor zijn we een actie gestart, help je mee?